Носіма електроніка не така безпечна, як здається на перший погляд. І справа не в горезвісному випромінюванні, а ремінцях гаджетів. За посиланням https://led-style.com.ua/ можна ознайомитися із захворюваннями, які виникають саме від смарт-годинників.
Журналісти видання CNET проаналізували велику наукову працю, опубліковану в журналі Scientific Research. У цьому дослідженні вчені вивчили ремінці годинників та іншої техніки, що носиться, на предмет наявності в них потенційно небезпечних бактерій.
Вчені взяли на аналіз 20 ремінців від різних випадкових людей. Це були ремінці з металу, так і тканинні або силіконові вироби. Далі аналіз мікрофлори, яка живе на цих ремінцях. Результати шокували.
У 85 відсотках випадків ремінці містили золотистий стафілокок (Staph aureus), 60 відсотках – кишкову паличку (E. coli), 30 відсотках – синьогнійну паличку (P. aeruginosa).
Найбільш небезпечними очікувано ремінці з пластику і силікону, а найбезпечнішими стали вироби із золота або срібла. Але навіть дорогоцінні метали не захищають повною мірою від шкідливих бактерій.
Яких висновків можна дійти? Чистити ремінці варто набагато частіше, ніж ми звикли. На них накопичується велика кількість потенційно небезпечних бактерій, тому варто озброїтися розчинами, що дезінфікують, і регулярно чистити ремені гаджетів. Також часто, як ви ставите їх на зарядку. Це дозволить уникнути скупчення бактерій і не заразитися якимось золотистим стафілококом.
Ігнорувати цю рекомендацію не варто: нехай шкідливі мікроорганізми і небезпечні лише якщо виявляться всередині вас, але завжди є ймовірність, що ремінець лизнуть діти або ви самі випадково торкнетеся його губами, коли позіхатимете.
До речі, якщо ви зневажаєте електронну техніку, але є гордим власником механічного годинника, ця рекомендація також для вас актуальна. Бактеріям все одно, яким гаджетом ви користуєтесь. Вони також добре накопичуються на будь-якій техніці, що носиться.