Як відходить пробка при вагітності

Як відходить пробка при вагітності

Що таке корок під час вагітності? Вона є потік слизу з прожилками крові. Він невеликий та призначений для перекриття цервікального каналу. Під впливом гормонального тла формується ще на початку вагітності. Через скільки починаються пологи після відходження пробки дивіться за посиланням https://dai.kiev.ua/cherez-skilki-pochinayutsya-pologi-pislya-vidxodzhennya-probki-yak-vidxodit-i-viglyadaye-probka-pri-vagitnosti/.

Навіщо потрібна пробка під час вагітності

Слизова пробка захищає майбутнього малюка від інфекцій, які можуть проникнути в матку. Цей потік виробляється спеціальними залозами, розташованими в шийці матки: слизовий секрет поступово ущільнюється і перетворюється на пробку – надійний бар’єр між плодом та зовнішніми патогенами.

Коли відходить пробка у вагітних

Найоптимальніший варіант – за 1-2 тижні до родової діяльності. До кінця третього триместру вона стає менш в’язкою і розріджується під дією естрогенів. Шийка матки стає більш м’якою та короткою.

Коли відійшла пробка (приблизно на 38-му тижні), не факт, що пологи почнуться найближчим часом, це говорить про те, що організм почав плавну підготовку до пологів.

Як відходить пробка при вагітності

Що відчуває жінка, коли відходить корок

Хтось із майбутніх мам взагалі нічого не відчуває і не помічає – пробка може відійти в душі чи в туалеті, а іноді й у перший період пологів. Більше того, потік може відходити частинами.

А хтось говорить про посилені виділення, які зовсім не є пробкою: наприклад, гомогенні білі є більш щільними за структурою.

Чому пробка відійшла раніше часу

Так, буває таке, що пробка відійшла до 37 тижнів. Можливі причини:

  • сильні тренувальні сутички;
  • потуги під час дефекації;
  • статевий акт;
  • огляд на гінекологічному кріслі лікарем;
  • надмірне фізичне навантаження.

У такій ситуації необхідно звернутися до лікаря, який оцінить критичність події та надасть індивідуальні рекомендації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *