Довголіття, любов і позитив: чим корисні домашні вихованці

Фахівці розповіли, чому пенсіонерам обов’язково варто завести улюбленця.

Багато людей похилого віку починають почуватися найбільш самотніми і вразливими, коли діти та онуки «розлітаються» з батьківського гнізда і починають вибудовувати власні життя. Незважаючи на те, що цей досить добрий привід для радості, віддалення членів сім’ї може негативно позначатися на емоційному стані пенсіонерів та поранити. Але вихід є, достатньо завести домашнього вихованця. Про те, які тварини, яких порід найкраще підійдуть для людей похилого віку і чим вони можуть бути корисні, розповів сайт https://pvsli.if.ua/.

Довголіття, любов і позитив: чим корисні домашні вихованці

Багато людей дійсно переконані, що відданіших і надійніших собак немає нікого. Навіть люди поступаються цим домашнім улюбленцям, і це давно доведений факт. Справа в тому, що вчені, психологи та психотерапевти переконані, що спілкування з тваринами позитивно позначається не лише на психоемоційному стані людини, а й на фізичному.

«Тварини мають даром зцілювати. Вони допомагають розвивати мовлення, налагодити контакт, подолати скутість і сором’язливість, адаптуватися до нової обстановки. Вихованці допомагають згладити кути при соціальній комунікації, позбутися негативних емоцій і підвищують вироблення окситоцину», – розповідає лікар-психіатр Євгенія Левіна.

Вона пояснює, що домашній вихованець допоможе впоратися з нападами тривоги, почуттям самотності, втраченості, розпачу, депресивними розладами, а також сприяють зміцненню нервової системи.

«Коли зв’язки літньої людини з молодшими членами сім’ї з якихось причин слабшають або зовсім розриваються, не потрібно закриватися в собі і занурюватися в негативні думки. Вихованці – це чудова альтернатива для пенсіонерів, які все також можуть продовжувати піклуватися, любити, доглядати. Не кожен з батьків легко переживає процес сепарації, тому, щоб цей період пройшов менш болісно, не варто повністю відмовлятися від можливості почуватися важливим у чиємусь житті. Тварина потребує уваги, її потрібно годувати, мити, вигулювати, водити лікарями, гладити, розмовляти з ним. Як правило, з перших хвилин появи пушистика в будинку його оточують безмірною увагою, завдяки чому за лічені хвилини вихованець перетворюється на повноцінного члена сім’ї», – каже фахівець.

Вона пояснює, коли в будинку з’являється тварина, людині похилого віку доведеться залишатися активною, адже потрібно буде ходити по магазинах, вибирати корм, миски та лежанки, гуляти, знайомитися з іншими господарями тварин. Все це сприяє не тільки зміцненню соціальних зв’язків, а й імунної системи, яка завдяки регулярному знаходженню на свіжому повітрі допоможе організму залишатися на плаву довгі роки. Плюс до всього, вихованці наповнюють життя абсолютно новими, можливо втраченими, емоціями, допомагають знову відчути розчулення, захоплення, радість та ніжність.

«Варто відзначити, що для людей похилого віку схожі як собаки, так і коти. Все залежить від особистих уподобань, будинку чи квартири, наявності прибудинкової території та можливостей вигулу. Якщо пенсіонер проживає у багатоквартирному будинку на 3 поверсі та вище, це варто враховувати під час розгляду питання щодо закладу собаки. Якщо в будинку немає ліфта, спускатись і підніматися кілька разів на день людині може бути дуже важко. Якщо ж пенсіонер живе у приватному будинку, то в цьому випадку можна розглянути можливість закладу навіть великого собаки», – розповідає заводчик собак Марія Панченко.

Довголіття, любов і позитив: чим корисні домашні вихованці

Вона розповідає, якщо йдеться про собак, то оптимальніше заводити середні або зовсім маленькі породи, оскільки в побуті вони можуть не надавати додаткових клопотів ні їхнім власникам, ні сусідам. А ось коти та кішки підійдуть будь-які. Виняток становлять дикі, лісові породи. В іншому ж головне, щоб тварина була стерилізована.

«Для того, щоб поряд із пенсіонером знаходився не тільки вірний друг, а й захисник, можна розглянути такі породи, як ретрівери, пуделі чи лабрадори. Ці собаки відрізняються добротою та інтелектом, завдяки якому швидко піддаються дресируванні та можуть забезпечити повну безпеку. З дрібніших порід підійдуть корги, йоркширські тер’єри, бульдоги. Ці породи відрізняються веселою вдачею, дружелюбністю, грайливістю і поступливістю. Завдяки своїм розумовим здібностям мають високий рівень навчання, також вони мають коротку вовну, хороше здоров’я та не мають характерного запаху», – розповідає фахівець.

Однак вона попереджає, що навіть у найменшого і невибагливого собаки можуть бути свої недоліки. Так тер’єри вимагають частого купання, а бульдог дуже голосно хропе під час сну.

«Не важливо, хто буде поряд з вами: пернатий, пухнастий чи гладкошерстий, головне, щоб це був справжній компаньйон. Вибирайте того, з ким буде чудово старіти. Головне, не обирайте самотність», – наголосив експерт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *