Зубний біль та депресія

Усі, у кого хоч раз хворіли зуби, знають, наскільки це гнітючий стан. Навіть відносно легкі, але постійні болючі відчуття в щелепній ділянці здатні не просто зіпсувати настрій на цілий день, а й принести людині різні розлади психіки.

Щоденний нескінченний зубний біль майже завжди вводить її носія в депресію. Рівень дофаміну в організмі падає. Знижуються працездатність, мотивація, соціальна комунікабельність, розвиваються дратівливість і навіть неврастенія. Людина в цьому стані нещасна сама, а часом несе негатив і оточуючим.

Зубний біль та депресія

Основні – стоматологічні – причини зубного болю добре відомі. Це запалення зубної пульпи чи дентину, викликані, наприклад, карієсом чи оголенням через випадання пломби. Можливі так звані періапікальні болі – наслідки інфекційних нагноєнь навколо кореня зуба. Захворювання пародонту також спричиняють хворобливі запальні процеси. Підвищена чутливість зубів до гарячого, холодного та солодкого буває спровокована емаллю, що ослабла. Все перераховане поєднує джерело – зубні або м’які тканини безпосередньо в ротовій порожнині.

Але відомі й менш явно діагностовані чинники. Мова про так званий відбитий біль – невропатологічний наслідок захворювань інших органів чи психіки. Останнє нерідко трапляється внаслідок маскованої депресії – стану, коли людина не усвідомлює свого душевного розладу, при цьому відчуває дискомфорт, у тому числі фізичний.

Відома народна мудрість свідчить: усі хвороби від нервів. У цій спрощеній думці є чимала частка правди. Буває, що пацієнт звертається до стоматолога із гострим зубним болем, а той під час санації не бачить жодних уражених ділянок у всій порожнині рота. Найчастіше це і є результатом відбитого болю в результаті маскованої депресії.

У разі безпосереднього поразки тканин порожнини рота більш-менш зрозуміло, що робити – йти до стоматолога, заліковувати зуби та ясна, отримувати рекомендації щодо засобів гігієни порожнини рота, приділяти більш пильну увагу якості чищення зубів, їх ремінералізації тощо.

А ось болі через депресію можуть бути значно підступнішими, оскільки при тривалій течії стають одночасно і наслідком, і зворотною причиною цієї депресії.

Зубний біль та депресія

Так, звучить дивно, але часом із зубним болем варто бігти зовсім не до стоматолога, а до психотерапевта. Багато хто не вірить у депресію як у клінічний стан. Проте, її існування доведено, добре вивчено та визнається ВООЗ. Внаслідок цього підступного розладу хворіти можуть далеко не лише зуби. Відбитий біль здатний вражати будь-які ділянки організму.

Звичайно, безглуздо було б радити не доводити себе до депресії – ніхто не застрахований, з кожним може статися. Але чого точно не варто допускати, так це заперечення свого стану і його терпіння, поки саме не пройде. Вилікувавши депресію, ви відчуєте не тільки порятунок від фізичних нездужань – життя в цілому зацвіте новими фарбами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *