Як виховати терпилу

Топ-8 порад про те, як виховати терпилу:

  • «Поступися, ти ж «Ти ж хлопчик, дівчаткам треба поступатися», «Ти ж старший брат/сестра поступися молодшому», «Виховані дівчатка так себе не поводять, ти маєш бути поступливою і лагідною», «Не зв’язуйся з дурнем поступися ». Повторюйте ці та подібні фрази якомога частіше, щоб дитина зрозуміла, що незалежно від обставин, головних дійових осіб та контексту ситуації, їй потрібно засунути свою думку та бажання кудись подалі і прогнутися під іншу людину.
  • «Бог терпів і нам велів» Не шкодуйте дитину, якщо вона впала і розбила коліно. Не поспішайте вести дитину до лікаря чи давати таблетку, якщо болить зуб. Особистим прикладом показуйте, що це терпіти нормально. Забороняйте дитині їсти ягоди влітку, тому що з них ви зробите варення на зиму. Нагадуйте у побутових дрібницях та у великих питаннях про те, що терпіти дискомфорт нормально. Але не уточнюйте, як довго терпіти, навіщо і чи взагалі буде краще від цього «терпіти».

Як виховати терпилу

  • «Як мужньо виносить він тяжкості долі»

Продовження попередньої поради. Підмініть поняття “терпить” на “мужньо виносить” і захоплюйтеся тими, хто терпить, жертвує, страждає. Розповідайте дитині казки і дивіться з нею мультфільми, фільми про жертовне кохання. Найчастіше говоріть про те, скільком і заради чого вам довелося пожертвувати. А коли дитина корчиться від болю (фізичного чи психологічного), то хвалите, хвалите, хвалите та обіймайте його. Говоріть, що пишаєтеся ним, що любите його за терплячість.

  • «Скромність сестра таланту»

Найчастіше нагадуйте дитині про те, що не можна хвалитися та хвалитися своїми досягненнями. Говоріть про те, що скромні дівчатка та хлопчики не просять інших дітей поділитися з ними цукеркою, навіть якщо їм дуже хочеться цю цукерку. Ще проситися на уроці в туалет краще краще терпіти до зміни. І відстоювати свою думку нескромно. Незабаром дитина зрозуміє, що цінувати себе, дбати про себе та заявляти про свої потреби це нескромно. Хороші хлопчики та дівчатка так не роблять.

  • «Краще синиця в руках, ніж журавель у небі»

Вчіть задовольнятися малим. Порівнюйте своє життя і життя своєї дитини з існуванням голодуючих дітей в Африці, бездомних людей та дітей-сиріт. Залякуйте тим, що ризикнувши можна втратити і те, що маєш зараз. Говоріть, що зазвичай так і відбувається. Нагадуйте, що краще фігова, але стабільність. Критикуйте інших людей, знецінюйте їх досягнення та спосіб життя, кажіть, що вони «з жиру бісться».

  • «Давай якось сам»

Навчіть дитину не просити про допомогу. Відмахуйтесь від нього зі словами «давай якось сам», «мені ніколи», «не заважай, не бачиш, я зайнята» тощо. У той же час навчайте його завжди допомагати іншим, а то раптом егоїстом виросте. Попросіть дитину про щось, а якщо вона відмовить (ну мало, своїми справами зайнята), то скажіть: «Та як тобі не соромно! Зовсім матері не допомагаєш. Тільки про себе й думаєш. Егоїст!». Робіть так частіше, і результат не забариться. Фраза «Та я якось сам» і прагнення допомогти іншим, щоб не назвали егоїстом, стане нормою життя для дитини.

Як виховати терпилу

  • «Будь слухняним хлопчиком/дівчинкою»

Слухняні хлопчики та дівчатка не канючать, не кажуть слово «ні», не сперечаються і не відмовляються виконувати накази мами. Потрібно частіше повторювати дитині, що відмовляти неввічливо. Вчіть його, що потрібно приймати будь-які подарунки та поради, завжди допомагати та віддавати те, що в тебе попросять. Ображайтесь на дитину і кажіть «Ти мене не любиш», якщо та відповідає вам «Ні».

  • «Ти сам винен»

Якомога частіше кажіть дитині, що вона сама винна у всіх своїх бідах, хворобах, поганому самопочутті. Словом і ділом показуйте, як треба брати на себе чужу відповідальність. Підліток хотів зробити пірсинг, ви заборонили, але він все ж таки зробив його в підворітті і тепер прокол гноїться? А сам винний. Ви ж казали, що пірсинг йому взагалі не потрібний. А тепер що? Нехай терпить.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *