Перевірте свої долоні: вони можуть вказати на хвороби серця, нирок та смертельну небезпеку

Ваші долоні можуть подавати сигнали про серйозні проблеми зі здоров’ям. Головне – уважно придивитися.

Липкі руки можуть говорити про проблеми з гормонами, а плями на долонях – про серцево-судинні захворювання. І це далеко ще не все, про другие заболевания читайте на сайте https://amatey.com.ua/. На що ще звернути увагу, щоби зрозуміти, чи варто йти до лікаря?

Перевірте свої долоні: вони можуть вказати на хвороби серця, нирок та смертельну небезпеку

Гіпертиреоз

Коли ваші долоні потіють без особливої причини (ви не нервуєте, вам не жарко, ви не хворієте), це може свідчити про гіпертиреоз. Це захворювання, при якому щитовидка виробляє дуже багато гормонів – тироксину і трийодтироніну. Їх надлишок, за даними Національної служби охорони здоров’я Британії, може призвести до потенційно серйозних проблем.

Одна з проблем – підвищена пітливість. На щастя, це лікується: є спеціальні препарати, які гальмують зайве виробництво цих гормонів. Серед інших симптомів гіпертиреозу називають тривожність, стомлюваність, тремтіння в руках, випадання волосся та порушення травлення.

Ендокардит

Більш тривожний знак – червоні чи фіолетові плями на ваших долонях. Буває, що вони з’являються ще й на пальцях. Кольорові «мітки» можуть бути ознакою ендокардиту – рідкісного та потенційно смертельного запалення внутрішньої оболонки серця. За своєю природою воно, як правило, інфекційне. Його викликають бактерії, які потрапляють у кров та досягають серця.

У Британському фонді серця називають й інші симптоми, які разом із плямами на долонях повинні змусити задуматися про похід до лікаря. Це біль у м’язах, суглобах та грудях, температура, кашель, нічна пітливість, задишка та набряк стоп, ніг чи живота.

Перевірте свої долоні: вони можуть вказати на хвороби серця, нирок та смертельну небезпеку

Цироз печінки

Червоні долоні в цятку можуть бути ранньою ознакою цирозу – довгострокового та постійного пошкодження печінки. За даними різних досліджень, у 23% людей, які страждають від цього захворювання, були плямисті долоні. Зазвичай почервоніння з’являється ближче до кисті, але може сягати і пальців, попереджають у Британській асоціації хвороб печінки. Іншими симптомами може бути втрата апетиту, свербіж шкіри, нудота, втрата ваги і загальна втома

Якщо ви уважно вивчили долоні та виявили у себе перераховані вище ознаки, варто звернутися до лікаря за авторитетною думкою. У той же час важливо пам’ятати, що регулярні візити до лікаря краще за будь-яку самодіагностику.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *