У природі існує 5 царств – рослини, тварини, бактерії, віруси та гриби. Довгий час останні вважалися рослинами, але насправді з функціональної точки зору вони ближчі до тварин. У них немає хлорофілу, як у рослин, але є хітин, як у членистоногих. Але і ця особливість не робить їх тваринами, це окремий організм. Гриб баран корисні властивості ви можете дізнатись тут https://zhitomir.in.ua/grib-baran-korisni-vlastivosti/.
Гриби, згідно з класифікацією, є плідом, який виростає з власного вегетативного тіла, званого міцелієм. Весь організм, міцелій, є складною системою, більша частина якої знаходиться під землею. Він постійно зростає і в певні періоди плодоносить – це і є знайомі всім гриби.
Гриби ростуть, поглинаючи відмерлі органічні речовини, активізуючи період їх розкладання та сприяючи утворенню гумусу, що робить ґрунт родючим. Їхнє зростання триває 14 днів. Цього часу достатньо, щоб плоди повністю дозріли та набули потрібного розміру та форми. Іноді повне дозрівання відбувається за 5-7 днів. Зрозуміло, що для різних видів грибів потрібен різний час. Наприклад, білий гриб росте повільніше, тому що тіло білого гриба щільніше і потребує більше часу для формування надземної частини. Деревні гриби ростуть ще повільніше.
Іншими умовами, що визначають час зростання, є розвиток міцелію, температура, кількість мертвої органічної речовини і т.д. Визначальним фактором є вологість: після дощу гриби ростуть з шаленою швидкістю, і цим фактом є відомий вираз.
Інше питання, пов’язане з розвитком гриба, – це тривалість його зростання. І тут відповідь неоднозначна. Гриби ростуть і в височінь, і в широчінь. Ніжка та капелюшок розвиваються і після припинення зростання плода. Капелюшок росте навіть після формування ніжки. Саме вона з’єднує капелюшок з міцелієм, що є джерелом поживних речовин для гриба, і вбирає речовини до повного дозрівання капелюшка.
Ще одна важлива інформація – швидкість зростання вночі вища, ніж удень. Будь-який грибник знає, що перші плоди з’являються вже у квітні, тому загальна закономірність полягає в тому, що гриби починають рости, як тільки прогріється ґрунт.
У травні можна знайти деякі види грибів. Найпопулярнішим сезоном для їхнього збору вважається осінь, оскільки саме в цей час вони ростуть найшвидше. Починаючи з кінця серпня до середини жовтня, міцелій розвивається за 8 днів.
Якщо дощова погода, то час зростання скорочується ще більше. Їх можна зрізати через 4-5 днів. Зимові гриби ростуть повільніше. Тому дощова погода восени – добрий час для збирання грибів.